בית / טכנולוגי / הפתרונות הטכנולוגיים המומלצים שלנו

הפתרונות הטכנולוגיים המומלצים שלנו

מה ההבדל בין הסינון של רימון לזה של חברת netspark? מהו הסינון הטוב ביותר לסמארטפון?האם הסינון של ספקיות התקשורת יעילות מספיק? האם יש עוד דרכים אלטרנטביות לחסימה ולא רק סינון?

 

לפני כשנה בערך כאשר הבנו שהגיע הזמן ליצור שינוי אמיתי, והבנו ששינוי אמיתי חייב להגיע גם עם כלים פרקטים ולא רק עם דיבורים באוויר החלטנו לחפש סינון טוב ויעיל עבור החברים שלנו בישיבות ובמכינות.

למי שלא הספיק לצפות – 90 שניות על הארגון:

בהתחלה חשבנו ללכת על האפשרות של פלאפונים כשרים עם אינטרנט (“נתיב” מי שמכיר), אך במהרה התאכזבנו לקלוט שמדובר במכשיר שעולה פי שנים מהמכשיר הרגיל (אלף שקל ויותר) ועוד יש צורך לשלם סכום גבוה כל חודש (40 שקל) עבור הסינון [יכול להיות שהנתונים השתנו מאז הבדיקה האחרונה שלנו] ובנוסף לכל זה אין אפשרות לדפדפן במכשיר אף לא מסונן ולכן כמובן ירדנו מהרעיון.

אחרי זה חשבנו גם על האפשרויות של סינון חינמי, כיום כל חברה סלולארית במדינת ישראל מחויבת לספק סינון חינמי עבור הלקוחות שלה, לצערנו בבדיקות פשוטות שביצענו בכמה מכשירים שקיבלו סינונים של חברות הסלולאר בחינם, התאכזבנו מאוד לגלות שהסינון איננו יעיל כלל, הוא כמובן עדיף מכלום וגם הרעיון לחייב את חברות הסלולאר מבורך –

אך כאשר מבקשים מחברות הסלולאר לייצר סינון חינמי מסתבר שהם לא מצליחות לספק את הסחורה בצורה הטובה ביותר. ואחרי שגם שמענו מעשרות בחורים שהסינון החינמי אכן לא עוזר להם כלל החלטנו בצעד אמיץ לוותר על האפשרות הקלה והנוחה הזאת.

ואז ביצענו עוד כמה בירורים על אפשרויות סינון נוספות כגון אפליקציית applock  לנעילת דפדפנים וכדומה ומהר מאוד הבנו שלרוב הציבור ככולו הם אינם מספקות פתרון מלא, משום שמדובר באפליקציות שחוסמות ולא באפליקציות שמסננות כלומר באפליקצית applock ישנה אפשרות לחסום לגמרי את השימוש בדפדפן וכן את השימוש באפליקצית יוטיוב ובחנות פלי וכדומה ובכך באמת למנוע גישה לתכנים לא צנועים, אך מסתבר שרוב הציבור ככולו מעונין באותם אפשרויות רק שהוא מעונין שהם יהיו מסוננות ולכן גם פתרון זה ירד מן הפרק, משום שזה מתאים לסוג מאוד ספציפי של אנשים המעונינים רק בשימוש ב Waze  WhatsApp  ומייל ומוכנים לחסום את כל שאר האפשרויות אבל לא לציבור הרחב – אני חושב שהפתרון מעולה לאברכים וכן לילדים קטנים, יפורסם מדריך בהמשך.

ואז התחלנו לחפש גם באפשרויות הסינון שעולות כסף ונוכחנו לדעת שישנם שני אפליקציות סינון מעולות שיודעות לנתר מידע ברמה גבוהה אחת של חברת רימון והשניה של חברת נטספארק.

בבירור קצר שביצענו גילינו ששני האפליקציות הם בעצם אותה האפליקציה כלומר חברת נטספארק בסך הכל מוכרת לחברת רימון את הרישיון למכור את האפליקציה שלה.

אבל.. הסתבר שלאפליקציית נטספארק קיימת אפשרות שהתאימה מאוד לעקרונות שלנו כארגון: מערכת ניהול מוסדית כלומר מערכת קלה טובה נוחה ופשוטה המאפשרת ניהול סינון לכעשרות ואף מאות בחורים תחת מערכת אחת בצורה קלה ונוחה – כשהסיסמא איננה נמצאת אצל האדם עצמו מחד, אך כן יש לו את האפשרות לבצע שינויים בהגנה שלו ללא כל בעיה, ולכן החלטנו לעבוד עם חברת נטספארק בפרט כאשר גילינו שהמחיר של שני האפליקציות זהה לחלוטין. כמו כן עם הזמן גילינו שישנם עוד כמה יתרונות חשובים לחברת נטספארק כגון תמיכה טכנית קלה ומהירה במיוחד על ידי קו התמיכה בהודעות וואטסאפ שהם מחזיקים – פתרון נוח לכל שאלה, נכונות לבצע שינויים באפליקציה בכדי שתתאים לצרכי הארגון ועוד דברים נוספים.

בעקבות בירור זה החלטנו לפרסם בכל המוסדות שאנחנו פועלים בהם לכל הבחורים להתקין תוכנת נטספארק דרך האחראים שלנו- מתוך הבנה שזה הפתרון הטוב ביותר. באמת וברוך השם בזמן קצר מאוד נוכחנו לדעת עד כמה שהסינון טוב ויעיל כאשר בכחצי שנה כ3000 בחורים התקינו סינון דרך אחראי עזים בקדושה (שכל אחד גם משך איתו עוד אנשים, הורים, אחים, המספרים נמצאים באיזור ה 20 אלף התקנות בזכות המהלך)

כמובן שכל הזמן אנחנו עם אצבע על הדופק ובודקים את הפתרונות החדשים המוצעים בשוק על מנת לוודא שאכן הפתרון עליו אנחנו ממליצים הוא עדיין הטוב ביותר.

 

בעזרת השם נעשה ונצליח!

ארגון עזים בקדושה – לוקחים אחריות.

2bkadosh@gmail.com

ראה גם

שלב אחרי שלב | המדריך להתקנת אפליקציית הסינון

שלום וברוכים הבאים לדף התקנת הסינון של ארגון עזים בקדושה! אחד מהרעיונות המרכזיים של עזים …

8 ת.אחרונות

 1. תגיעו גם לישיבת ההסדר בחולון. ברשות הרב אלעזר http://www.yba.org.il/ybaholon

  למדתי שם בעבר.

 2. האם ידוע לכם האם נטספרק עובדת טוב על מכשיר שיומי mi a1 אשמח לתגובה במייל

 3. אחד שמבין

  חחח כתבה ללא שום ידע בעולם הסינון
  נתיב יושבת על שרתים של חברת נטספארק
  והיא היחידה כיום במכשירים מאנדרואיד 7 ומעלה שיכולה בכלל לתת סינון איכותי מכיון שהיא מבצעת שינוי ברום של המכשיר ומטמיעה שם את האישורי הבטחה של הסינון מה שגורם לסינון לעבוד חלק
  וכמובן שיש להם אופציה לדפדפן מסונן

 4. פרץ רימון

  נטספארק מבטיחים הרבה אך כל ” האקר” שאינו מבין גדול במחשבים פורץ ומסיר את האפליקציה.
  אין בחברה עם מי לדבר הכל באמצעות תמיכה טכנית שהיא רובוט.אין עם מי לדבר אין עם מי להתייעץ אין מי שפותר בעיות.אומרים דברים שהקשר בינם לבין המציאות מקרי ביותר
  אני נפלתי

  • תשובה לפרץ רימון

   יש בנטספארק אפשרות לחסום את הסרת האפליקציה עם סיסמה. ואפשר לפתוח את הסרת האפליקציה רק דרך מחשב ולא דרך מובייל.

 5. אני התקנתי נטספארק על מכשיר שיואמי- לפי ההוראות המיוחדות שהם שלחו לי
  והבן שלי או חבריו בני ה 14 הצליחו לעקוף את החסימה…

  אתם יכולים להמליץ על מכשיר שהנטספארק חוסם בלי בעיות?

 6. מה אתם יודעים על סינונים שנקראים- מגן / שוהם / סייפטק / כושר פליי?
  בדקתם גם אותם?

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *